Sanatorium Klímkovice

Další lázeňsky proslulé středisko, kterému se dnes budeme věnovat jsou Sanatoria Klímkovice. Lázně se nachází nedaleko hlavní moravskoslezské metropole Ostravy asi 4 km od hlavního tahu směr Brno – Ostrava, takže jsou velmi dobře dopravně dostupné. Lázeňský komplex se dělí do dvou částí budova A pro dospělé a budova B pro děti.

Neurorehalitační zařízení

Sanatoria Klimkovice poskytují klientům s kombinovanými neurologickými problémy komplexní neurorehabilitaci. Tito klienti netrpí jen pohybovými problémy, ale i poruchami pozornosti, paměti, poruchami poznávacích schopností, řeči a v neposlední řadě mají i různé psychické obtíže.

Pojem neurorehabilitace v Sanatoriích Klimkovice znamená hlavně možnost propojení pohybové terapie s logopedickou terapií a psychoterapeutickými metodami, které působí na kognitivní (poznávací), senzorické a paměťové funkce. Neurorehabilitační cvičení pomáhá jak dospělým tak dětem a přizpůsobuje se individuálním potřebám člověka.

klimkovice
Klim Terapie

Součástí pohybové terapie je Klim Therapy, pro dospělé i děti. Tento nadstandardní rehabilitační program vycházející z individuálních potřeb klienta se liší od běžné standardní rehabilitace nejen intenzitou cvičení, ale také nejrůznějšími speciálními technikami a pomůckami Samotné cvičení trvá 2h30 minut

Délka programu

28 nocí/29 dní při prvním pobytu
14 nocí/15 dní při opakovaném pobytu

Cena rehabilitací

se pohybuje od 40-50 tisíci korunami na 14 dnů pobytu. Vše závisí na tom zda pacient potřebuje doprovod či nikoliv. Měsíční pobyt je od 84 tisíc do 103 tisíc Kč. Opět v závislosti na doprovodu osoby.
Cvičení není hrazené pojišťovnou.

Součástí programu jsou i uvolňující jodobromové koupele nebo teplé obklady či konopné zábaly.

Další léčba

Klímkovice se specializují nejen na pohybové centrum, ale i pobyty a wellnes, takže pokud cítíte, že potřebujete nejen relaxaci a odpočinek, ale i odbornou péči, která Vám pomůže od bolesti a únavy?

Sanatoria Klimkovice nabízejí širokou škálu wellness a léčebných procedur. Čeká na Vás tým zkušených rehabilitačních pracovníků, kteří Vám pomohou zapomenout na všední starosti a zrelaxují vaše tělo i duši.

Nabízí třeba bahenní koupele, masáž lávovými kameny, případně klasické aromatické masáže.

Nestačí vám to? Tak věřte že každé úterý se v Sanatoriich promítá lázeňské kino s českými a zahraničními filmy. Každou neděli pak na lázeňské kolonádě uslyšíte hudební vystoupení klavíristů, trumpetistů a houslistů

Tak ať se vám v lázních líbí

(jas, jr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*