Rozjíždíme první sbírku Aneb síla sociálních sítí a rozšíření Senior transportu

Vážení čtenáři, přátelé a případní sponzoři.
Informovali jsme vás o tom, že se pokoušíme rozšířit naši činnost o SENIOR TRANSPORT, který se zabývá přepravou zdravotně postižených a důchodců. Protože jeden z nás, řidič, pochází a žije v Třešti u Jihlavy, kde je cca 6000 obyvatel, zkusili jsme tuto službu poskytnout v tomto městě a blízkém okolí.

O senior transportu

Přepravujeme osoby staré, zdravotně postižené, a pokud je člověk schopen sám nasednout do vozu, tak i vozíčkáře. „Ale nejsem zdráv natolik, abych postiženého překládal z vozíku do auta a není v možnostech našeho vozu naložit elektrický vozík. Jinak lidi odvezu a dovezu k lékaři, do nemocnice, do obchodu, na hřbitov a když chtěj, klidně i na ples nebo restaurace. Nemám omezení časově, kdy bych na někoho spěchal, že do pěti minut musím jet někam, na každého si udělám tolik času, kolik potřebuje

Neodpovídají tomu naše ceny. Nástupní taxu a čekání neúčtujeme, to je pouze na posouzení cestujících, po městě účtujeme 50,- Kč jedna cesta, mimo město 15,- Kč cesta tam, zpět neúčtujeme, pokud je to dál než 90 km jdeme s cenou i níž.

Postoj zákonodárců

Protože naše úřady jsou zatvrzelé a jak všichni tvrdí, že pro postižené a důchodce (slyšíme to před každými volbami) bude dělat co půjde, nevěřte tomu. Obecní úřad nás vzal na vědomí, ale více se pro nás nic neudělá. Abych upřesnil, Domov s pečovatelskou službou, zřízený městem, má své vlastní senior taxi, ale s omezením služeb. My jsme se rozhodli, že právě doplníme to, co oni nemohou poskytnout. Stejně jsme dopadli na vyšších úřadech.

Tato služba vyžaduje podle zákona plně vybavené taxi, se stejnými podmínkami, jako klasické taxi. Když vezmu, že jen náklady na vybavení vozu činí cca 30 tis., každý rok musím na STK další 2 tis., ověření taxametru cca 1000 Kč.

Udělali jsme zkušební provoz, kdy jsme dali inzerci do místního tisku, polep na auto, rozšíření i mezi taxislužby a lékaře. Výsledek: za asi 8 měsíců jsme odvezli v průměru 6 osob měsíčně. „Tržba“ celkově za odvezené osoby činí cca 8,5 tisíce. Odečteme náklady: 3x 700,- Kč inzerce, pohonné hmoty 2000,- Kč, nějaká údržba cca 1000,- Kč, samozřejmě nepočítám pojištění, myčku a cesty, kde rozvážíme reklamy a oslovujeme místní starosty. Když to člověk spočítá, za jak dlouho bych dokázal zaplatit pouze vstupní náklady.

O potížích s úřady se nebudu rozšiřovat, neprospělo by to žádné straně. My bychom mohli mít potíže, zákazníci by přišli o možnost cestovat. Ale situace se nám vyřešila skoro sama, od jara máme kompletní taxi, které nám bude nejen vozit postižené, kteří budou mít jiné ceny, tak bude sloužit i jako klasické taxi za ceny okolních taxislužeb. Tím vyhovíme liteře zákona a budeme moci více sloužit lidem, kteří nás potřebují.

Rozšíření do jiných krajů

Dokonce nám toto umožní expandovat i do jiných krajů. Následující kraj bude asi okolí Znojma. Pokud bude zájem, jsme ochotni expandovat i do větších měst. A když bude třeba, vyjede i auto z Vysočiny nebo Znojma na výpomoc jinam.
Je k tomu ale potřeba několika maličkostí, které musíme ještě vyřešit. Jedno jsou vozidla, ale ty se dají koupit. Horší jsou lidé, kteří jsou spolehlivý, slušní a nekradou. Nejsme schopni je hlídat, nejsme sni schopni nijak ovlivnit jejich chování, pokud nejsou v místě, kde je jeden z nás.
Stručně jsem popsal, jak to s naší službou vypadá, co je třeba dále.

Pokud máte zájem, potřebujeme:
* nové členy spolku (nic vás to nebude stát, jen potřebujeme rozšířit základnu),
* spolupracující taxislužby
* pomoc s obstarání prostředků na provoz (touto cestou žádáme o podporu i volejbalový svaz, samotné volejbalisty a další organizace.) dále pořádáme první finanční sbírku na čísle účtu spolku
* třeba najdeme někoho i mezi vámi, co se postiženým rozhodnou pomoci .

SBÍRKA ZDE: 

115-4178820207/0100

Děkujeme za přízeň.

Jiří Roháček

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*