První pobyt

Vážení čtenáři,

pokoušeli jsme se najít nějaké vyhovující ubytování pro pobyty všech skupin zdravotně postižených. Pokud nemáte dostatek sponzorů, jde o nadlidský výkon. Ubytování stojí peníze a například vozíčkář potřebuje asistenta na skoro každou svojí činnost. Cena pobytů by byla nelidská.

Snažili jsme se najít sponzory, aby pobyt asistenta byl hrazený ze zdrojů Sociálních novin. Nedaří se nám zatím najít takového, který by pokryl celé náklady na služby pomocníka, jeho náklady. Nemluvě o tom, že není možné zajistit jakýkoli kulturní program.

Rozhodli jsme se nastoupit cestu nejslabšího zla. Pobyt se uskuteční. Jednáme se Šiklovým mlýnem, který nám umožní pobyty pro lidi s částečnou pohyblivostí. Ptáte se proč?  Jeden velký problém, který vylučuje většinu vozíčkářů, nedostaneme se vozík do koupelny a na toaletu. Proto je potřeba, aby byl člověk alespoň trošku pohyblivý.

Termíny na jednání jsou  7-9.7. a následující týden 14.-16.7.

Cena pobytu by byla za jednoho člověka a noc cca 600 Kč se snídaní, oběd a večeře není v ceně. Není tam započítána částka za asistenty a umělce, ale to ještě zkusíme dojednat.

Prosím, kdo by měl o tyto pobyty zájem, kontaktujte nás na mail: redakce@socialninoviny.cz

Děkujeme.

(jr, jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*