Veletrh GO a Regiontour

IMG_1826

Brno –  dnes 19.1.2017 v 10.00 se otevřely brány brněnského výstaviště, aby bylo možno zahájit veletrh cestovního ruchu. Na ploše dvou nejnovějších výstavních pavilonů se sešlo velké množství vystavovatelů, aby propagovali své regiony a produkty cestovních kanceláří.

Ihned u brány Vás překvapí, že i přesto, že výstava se koná na druhém konci výstaviště, myslel pořadatel i na osoby, které nejsou natolik zdatní, aby se po ploše BVV pohybovali s klidem. I přesto, že ve městě leží vrstva sněhu, pořadatel upravil cesty, takže se po areálu pohybuje v klidném prostředí. Ale pro slabší chodce je připravena pravidelná kyvadlová doprava, která vás doveze až k místu konání.

Při vstupu do pavilonu „P“ (zde je pořádána část pod označením Regiontour), vás přivítá velké množství stánků, které propagují regionální výrobky a potraviny. Následuje nepřeberné množství vystavovatelů, kteří chtějí představit jednotlivé kraje, města, ale i třeba lázeňské areály. Při otevření byl největší zájem o Jihočeský kraj, který zde křtil knihu věnovanou právě jižním Čechám. Tento kraj byl na výstavě jedním z největších vystavovatelů, nejen tím, že měl velký stánek představující kraj, ale i druhý stánek „Pelhřimov město rekordů a kuriozit“.

Našly se zde i zajímavé modely vojenské techniky, které jezdily mezi návštěvníky. Návštěvníky čekalo i překvapení v podobě krásných dobových kostýmů. Nemalou část plochy zaujímalo i gastronomické klání mladých kuchařů.

Pavilon „F“ byl osazen veletrhem GO, který je zaměřen na cestovní agentury a kanceláře. Zde se najdou vystavovatelé, kteří pořádají zájezdy do celého světa. Nejvíce lákaly cestovní kanceláře, které pořádají cesty do zajímavých destinací, jako je Čína, Indie a další. Ale nejen do cizokrajných zemí zde představují, našel jsem zde i jihlavskou ZOO, která letos láka návštěvníky na 60. výročí založení. Dvě velké plochy zabírají velkoplošné obrazovky. A nemalou plochu i ukázky obytných automobilů a karavanů.

IMG_1821

Přestože se výstava neustále zmenšuje, stejně zde naleznete zajímavosti, které každého zaujmou a každý si najde svoje.

My jsme se účastnili nejen proto, abychom vás seznámili s veletrhem, ale i proto, abychom zajistili ubytovací kapacity na plánované pobyty. Dle našeho mínění se nám podařilo udělat vše, co jsme si od této akce předsevzali. Ještě nás čeká dlouhé jednání, hlavně proto, že v naší krásné malé zemi se pořád moc s postiženými nepočítá, hlavně bezbarierovým přístupem a vybavením, které pomůže třeba v koupelně. Něco se podařilo a další se vyjedná během jednoho měsíce. Potom budeme moci i předběžně představit naše pobyty, alespoň pomalu a postupně.

(jr, foto kr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*