Karta Handy card usnadní život postiženým. V Čechách se o ní moc neví

Ve spolupráci Národní rady zdravotně postižených a firmy CAR CLUB vznikl věrnostní program pro zdravotně postižené. Jeho cílem je zajistit poskytování a dostupnost služby a produkty, které jsou pro hendikepované občany dostupné. A nejen tím, že je zajišťuje, ale snaží se i o jejich dosažitelnost v rámci mobility, financí volnočasových aktivit a podobně.

Ze začátku se firma snažila pomoci v rámci mobility, kdy ve spolupráci s významnými společnostmi v oblasti dopravy začala zajišťovat dostupnost osobního vozidla. Zajišťovala vybavení vozidel technickými prostředky a speciální školení řidičů, aby tato vozidla uměli ovládat. Tím ale jejich práce nekončí. Ve spolupráci s pojišťovnami jim společnost pomohla pojistit vozy, vybavení a převážené drahé kompenzační pomůcky, které do té doby neuměla žádná pojišťovna pojistit tak, aby nebylo nutno vracet státní příspěvek na koupi kompenzačních pomůcek a vozidel.

V další úspěšné fázi se společnost zabývala ostatními činnostmi postižených. Vytvářela školící programy, zejména jazykové pro osoby s vadami řeči a sluchu. Jako další pomoc přišla na řadu práce s volným časem, kde bylo třeba rozšířit bezbariérové přístupy nebo dosažitelnost komunikace.

Proto vznikla karta slev a výhod s názvem Handy Card, která slouží jako pomocník k lepšímu životu postižených.

3d_karta

V roce 2010 se do programu zapojila společnost Sphere, která rozšířila slevy na více jak 10 tisíc obchodních míst v ČR i Slovensku za menší poplatek

Největší význam v historii Handy Card byl rok 2012, kdy do programu vstoupil jako generální partner Česká pojišťovna. Při vstupu tohoto partnera se karta opět stala bezplatnou pro všechny postižené. Od této doby umožnila čerpat unikátní produkty České pojišťovny a slevy na pojistném. Zároveň odstoupila od spolupráce společnost Sphere.

V současnosti době karta umožňuje:

 • Mimořádné slevy na všechna pojištění
 • Pojištění kompenzačních pomůcek, a to jak osobních, tak i sportovních
 • Slevy na auta a jejich servis
 • Nejvýhodnější financování koupě vozu
 • Slevy na pohonné hmoty v celé ČR
 • Slevy na schodišťové sedačky
 • Slevy na naslouchadla
 • Slevy na zájezdy pro vozíčkáře s CK ATIS
 • Specializované druhy jazykových školení
  Slevy na kompenzační pomůcky a invalidní vozíky od společností Ortoservis a DMA

Všechny slevy a výhody naleznete na jejich vlastních webových stránkách www. handycard.cz, kde je celá nabídka těchto produktů, včetně možnosti objednání karty.

V budoucnu chce společnost kartu celoplošně rozšířit.

(jr, jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*