Euroklíč – zajímavé informace

logo_euroklicNárodní rada zdravotně postižených (dále NRZP) od roku 2007 realizuje projekt, který by měl pomoci zdravotně postiženým.I oni se se pohybují po městech celé Evropy. V posledních letech se masivně rozšiřuje i na Slovensko a docestoval už i do Ameriky. Uvedený klíč má pomoci usnadnit život těm hendikepovaným, kteří cestují s jejich základními lidskými potřebami. Klíč je určen k veřejným WC, a nejen to. Pomáhá ovládat i některé plošiny na úřadech a institucích.
Tato iniciativa již nějaký čas běží v celé západní Evropě, kde se s klíči můžete potkat na velkém množství parkovišť nebo v obchodních centrech. Česká republika za těmito státy zaostává, nicméně v posledních letech se je snaží zdárně dohnat. Pomohla tomu NRZP, protože aktivně spolupracuje s ČD, které toalety s Eurozámky umístily na mnoho nádraží. A ČD se přičinily nejen zámkem, ale i tím, že upravily mnoho vagonů s bezbarierovým přístupem na WC.
A k čemu Euroklíč slouží a kde jej najdeme
Euroklíč je určen všem osobám, se zdravotním postižením.. Klíče budou distribuovány osobám vlastnícím průkazy ZTP a ZTP/P. Rodinám s dětmi do tří let budou klíče zapůjčeny v síti mateřských center. A aby se nezapomnělo na osoby, kteří mají potíže s pohybem, inkontinencí apod. budou klíče půjčovány přímo ve veřejně přístupných budovách, kde je zámek umístěn.Myslí se tím hlavně seniory a osoby krátkodobou zdravotní indispozicí.
Klíče jsou umístěné v mnoha budovách v celé ČR. Jejich seznam naleznete na www.euroklic.cz. Zde najdete všechny potřebné informace, kde klíč dostat, kde jsou zámky, nejen u nás, ale i ve světě. Zajímavostí je, že v ČR je již přes tisíc eurozámků a mezi postižené osoby více jak čtyřicet tisíc euroklíčů.
A další zajímavost

euroklic-foto
Vážení přátelé,
byli jsme varováni, že firma Groziskon s.r.o. obchází byty, kde bydlí osoby se zdravotním postižením nebo senioři a nabízí jim výměnu zámkové vložky u vstupních dveří. Firma Groziskon s. r. o. jejímž jednatelem je Pan Martin Pšenička, zneužil letáků na euroklíč a snaží se vnutit lidem montáž nové zámkové vložky, která však není eurozámkem. Za prodej zámků a jeho montáž si účtuje nesmyslných 11 000,- korun. K těmto nabídkám využívají historky o vyloupených bytech ve vedlejších domech či vchodech a zaštiťují se právě našimi letáky euroklíče.
Vážení přátelé, jedná se o podvodné jednání, o čemž svědčí i řada stížností, které najdete v poradně dTestu na tomto odkazu: https://www.dtest.cz/clanek-4947/pozor-na-podomni-zamecniky-s-bachorkou-o-vykradenych-sousedech

Vážení přátelé, dovolujeme si zdůraznit, že eurozámek není v žádném případě určen do vstupních dveří jednotlivých bytů, případně do vstupních dveří jednotlivých domů, a to proto, že jedním klíčem by bylo možné dostat se do každého bytového domu či bytu. Eurozámky se zásadně montují na dveřích sociálních zařízení, do budov, které jsou veřejností užívány, jako jsou například sociální zařízení v obchodních centrech, nádražích, na úřadech, ve zdravotnických zařízeních a podobně. Dále jsou tyto zámky montovány do zdviží a schodišťových plošin, a to zase zásadně pouze u budov veřejností užívaných, nikoliv u bytových domů či bytů.
Pokud by se Vám někdo snažil vnutit výměnu zámkové vložky s tím, že Vám bude ukazovat leták euroklíčů, prosím v každém případě ho odmítněte a případně na něj zavolejte Policii ČR. NRZP ČR v současné době připravuje trestní oznámení na tuto firmu pro zneužití našich materiálů a názvu euroklíč.

Vážení přátelé, prosím, abyste tuto informaci šířili dále. Musíme zabránit tomu, aby dobrá myšlenka euroklíče byla zneužita podvodníky.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása

I mezi námi se najdou lidé, kteří se snaží zneužít všech možností, jak se neeticky obohatit.

(V článku použit příspěvek NRZP, podepsaný jejím předsedou)

(jr, jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*