Příspěvek čtenářů : Den linky 155

15.květen symbolicky připomíná obětavé nasazení pracovníků linky 155, jejichž denní rutinou je zachraňovat lidské životy. Nesmírně důležitá je také činnost záchranářů.

„Byli jsme opravdu potěšeni, když jsme obdrželi pozvání lékaře znojemské záchranky MUDr. Luďka Chloupka, MSc., se v tento den na základnu záchranné služby podívat“, uvedla vedoucí oboru Sociální činnost Mgr. Marcela Sabová. Žáci oboru Sociální činnost v rámci své praxe pracují s lidmi a tématikou první pomoci se zabývají také ve svých teoretických předmětech. Bylo proto velmi užitečné tuto akci navštívit. K vidění zde byly nejrůznější činnosti související s poskytováním první pomoci, nechyběla auta záchranných složek s ukázkou jejich vybavení.

Studenti obohaceni o vlastní zkušenost….

„Mohli jsme si zde vyzkoušet kardiopulmonální resuscitaci dospělého i dítěte včetně použití automatizovaného externího defibrilátoru. Dozvěděli jsme se o čísle 155 i to, jak správně zdravotnickou pomoc přivolat, co vše je potřebné sdělit, jaké informace jsou důležité a proč se na ně operátoři na lince 155 ptají. Byla nám ukázána spousta odborného vybavení, například fixační dlahy, vakuová matrace, pomůcky k zajištění dýchacích cest i balíček první pomoci k překotnému porodu“, sdělila studentka prvního ročníku sociální činnosti Gabriela Drabantová.

„Jsem velmi ráda, že jsem se sem mohla podívat. Je důležité vědět, jak správně přivolat sanitku a také jak poskytnout první pomoc“, uvedla další ze studentek téhož oboru.

A co vlastně bylo cílem této akce? Aby si žáci uvědomili, jak je důležitá včasná pomoc. Že každá minuta je mnohdy rozhodující a řádně poskytnutá první pomoc zvyšuje šanci na přežití.

Mgr. Marcela Sabová, vedoucí oboru SČ

(jr,jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*