Násilí do vztahu nepatří

Násilí do vztahu nepatří. Jasný fakt. Každý souhlasí. Víte ale, jak se zachovat, pokud jste obětí domácího násilí? Kde můžete hledat pomoc? A máte vlastně jasno v tom, co všechno je domácí násilí? My už bychom si rady věděli.

Třináctého února naše třída absolvovala přednášku na toto téma. Připravilo ji centrum SPONDEA – krizové centrum pro děti a mládež. Dozvěděli jsme se něco blíž o této organizaci. Zajímá se o osoby ohrožené domácím násilím, o děti přítomné domácímu násilí a o osoby nezvládající agresi ve vztazích. V průběhu devadesáti minut jsme se seznámili s různými formami násilí – psychickými, fyzickými, sexuálními, sociální izolací, ekonomickou kontrolou, stalkingem nebo také mezigeneračním násilím.

K některým formám nám byly ukázány kazuistiky (případy, které se staly). Seznámili jsme se s pojmem dating violence – znamená to, že dva lidé ve vztahu spolu ještě nebydlí, ale násilí už probíhá nějakou z výše uvedených forem. Jako další nám byly předvedeny znaky domácího násilí, které se zpočátku mohou zdát jako krizové období, ale potom se dostanete do situace, ze které už někdy není cesty zpět. V závěru jsme sledovali videa situací, do kterých by se nikdo z nás nechtěl dostat.

Pokud se chcete dozvědět více, SPONDEA sídlí v Brně a můžete si prostudovat stránky www.spondea.cz nebo použít kontaktní emaily. Ten základní je intervencni-centrum@spondea.cz .

 

Natalie Horáková,

studentka prvního ročníku oboru Sociální činnost

PS. Jedná se příspěvek zaslaný čtenáři.

(jr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*