Ministryně Němcová: prioritním úkolem ČSSZ je vyřešit situaci v lékařské posudkové službě

Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová se v úterý 13. února zúčastnila porady vedení České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Hovořila o nutnosti ihned začít řešit situaci v lékařské posudkové službě, a to jak po stránce koncepční, tak především snižováním nárůstu počtu posudků, u kterých uplynula zákonná lhůta.
„S vedením ČSSZ jsme diskutovali o opatřeních, která je nezbytné přijmout pro to, aby se co nejdříve zvrátil kritický stav v lékařské posudkové službě. Některá z nich jsou realizovatelná téměř okamžitě a ty má s po dporou MPSV v rukou vedení ČSSZ. Jiná vyžadují širší projednání, aby pro ně platila všeobecná shoda. Například využití synergie společných procesů s rezortem zdravotnictví,“ uvedla ministryně Němcová a vyjádřila své přesvědčení, že je třeba posílit autonom ii ČSSZ, což pomůže i její stabilizaci.
Dále porada vedení ČSSZ za přítomnosti ministryně Němcové, jejího náměstka Olega Blaško a poradce ministryně prof. Viléma Kahouna schválila Informační koncepci ČSSZ, která je strategickým dokumentem pro rozvoj integrovaného informačního systému ČSSZ.
Petr Sulek
tiskové oddělení MPSV
Poznámka redakce: Toto řešení nám slibovalo MPSV již před rokem a moc se toho v této oblasti nepohnulo. Každopádně je toto velice složitá problematika, kterou měly řešit vlády již před mnoha lety.
(jr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*