Jízdné, vyšší důchody a jiné změny

Glosa: Pomůže systém slev tam kde má?

Od 1. 9. 2018 začal platit nový systém slev na jízdné. Krásně se týká školáků, kde tato situace jistě pomohla mnoha rodinám, protože dojíždění do školy je dost vysoká částka v rozpočtu rodiny. Dále ale tato sleva padla i na důchodce nad 65 le. To je také krásný počin, hlavně před volbami. Tito lidé potřebují cestovat k lékaři. A nejen lékař, v současnosti není na malých obcích žádný obchod a musí si jezdit i pro suchý chleba.

Ale kam se poděly řeči o pomoci zdravotně postiženým a invalidním důchodcům. Všichni politici mají před volbami plno slibů, jak chtějí pomoct nemocným, sociálně slabým, invalidním. Ale moc se toho pro tyto lidi nedělá. Řeknete, od toho má postižený ZTP. Ale mají jej všichni. Jsou diagnózy, kde ZTP nedají a nedají. A ten člověk má také jen důchod, ale označený invalidní a na čele nemá vytetováno, že je to důchodce. Nehledě, že ve vyhlášce není napsáno „Slevy pro důchodce“ a slevy pro důchodce na 65 let.

A stejně tak zvýšení důchodu od 80-ti let. Já vím, že důchodce má velké doplatky na léky, ale od toho je úhradová vyhláška, kde nyní pojišťovny snížili limit, kolik má důchodce maximálně za rok doplatit na léky a posílají peníze zpět. Ale invalida může být na důchodě také 20, 30 a více let, není mu 80 let. A nechci se dotknout těchto lidí, ale co je znám, tak 75% z nich už má zájem jen o to, aby se dožil příštího dne a jel do čekárny ke svému lékaři. Ale ten 45. letý invalida by se rád třeba ještě někamm podíval a přidáno nedostane.

A nejkrásnější je, že v předchozích letech jsme měli přímo v poslanecké sněmovně zástupce postižených, i když pokaždé se snažil kandidovat za jinou politickou stranu. a stále se s postiženými toho moc neděje. Budou komunální volby, zkuste se zamyslet, kdo by to s vámi alespoň na komunální úrovni myslel dobře a nejen sliboval.

Tak se nechme překvapit a uvidíme co čas ukáže.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*