Vyjádření našeho redaktora k povolební situaci

Volby již máme za sebou. Tyto se zapsaly do historie tohoto státu, protože se jim podařilo rozdělit národ na dvě skoro stejně velké strany. Bohudík, naše noviny nikomu nechtějí vnucovat své politické, ani myšlenkové názory.

Ale je pravda, že se podařilo politiku zatáhnout i do našich novinových profilů. Ihned po volbách se nám ozvalo několik lidí, jak můžeme spolupracovat s tímhle, nebo tímto umělcem, když zastává názor jiného kandidáta, než osoba, která nám psala. A jak si můžeme dovolit přijmout dar od této osoby, když nesouhlasí s názorem některých lidí.

Takže jdu na vysvětlení. Omlouvám se, že toto píši až po dvou týdnech, ale potřeboval jsem celou situaci rozdýchat.

Jak někteří inteligentní youtubeři ve svých příspěvcích napsali, volby dopadly jak dopadly a je třeba tolerovat názory voličů. Tento postoj se mi líbí. A nyní k tomu, co dělo po volbách. Přišly nám zprávy, jak můžeme brát peníze od lidí, kteří sdílí jiný názor, než osoba, která nám psala. Jedná se o sponzorské dary, bez kterých by nebylo možné vydávat ani naše noviny. V současné době má každá činnost své náklady a naše příjmy (bohužel soukromé) na provoz nestačí. Je třeba občas někam cestovat, je třeba platit doménový i internetový prostor. A nemluvím jen o novinách, ale i dalších aktivitách, které chceme v budoucnu provozovat. Neděláme to pro obohacení, ale proto, aby naše práce pomohla mnoha lidem. Takže každý finanční dar je pro nás spása. A asi se mnou zase spousta lidí nebude souhlasit, ale kdyby nám dal dar sám satan, přijmu jej. A zase tento dar využiji na rozvoj našeho spolku.

Pokud někdo s tímto nesouhlasí, a nechce, aby naše noviny financovala nějaká nepolitická strana, může nám sám hradit celou škálu našich nákladů. Nyní se snažíme rozjet senior transport na Vysočině a v polovině roku na znojemsku. Není to diskriminace krajů, ale děláme to proto, že z těchto oblastí pocházíme. Pokud se podaří najít sponzora, byli jsme požádáni o stejnou službu i na severní Moravě. Vše ale je o penězích a bez darů se nám to nepodaří. Dotace na tuto činnost nedostaneme a pokud ano, mají své podmínky, které nám zase svazují ruce, aby služby mohl využívat každý postižený, nebo senior. Takže musíme využívat všech možností, aby se nemusely služby omezovat.

A pokud toto někdo nechápe, nemusí nás sledovat a sponzorovat. Politika do naší činnosti opravdu nepatří a pokud jí budeme chtít dělat, budem kandidovat, ne ji tlačit mezi naše čtenáře. Děkuji za pochopení.

(jr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*