Stručně a jasně

Chceme se Vám v dnešním čísle představit,

cropped-noviny.png

jak si naši práci představujeme. Jsme parta lidí, kteří se již delší dobu snaží pomáhat zdravotně postiženým. Nic si za to neúčtujeme, nic od nikoho nechceme. Jediné, co nám v práci pomáhá, nebo mám-li to říci lépe pomohlo by, kdyby se k nám dostaly nějaké Vaše příspěvky, aby se s nimi dalo něco dělat, nebo na jejich základě poradit lidem, kterým se stane něco podobného.

V této činnosti chceme pokračovat

i těmito novinami, které obsáhnout mnohem větší okruh lidí. Jak jsem psal již v na začátku článku, věnovali jsme se práci s postiženými. Zkušenosti života nás ale přiměla naši práci rozšířit i o osoby, které se dostanou do složité životní situace.

Proto chceme noviny rozdělit na čtyři části.

Jedna se bude nadále věnovat zdravotně postiženým. To bude radami jak se v které situaci poradit, na koho se obrátit, jaký úřad a postup použít. Chceme se věnovat nadále i průkazům ZTP, Euroklíčům a v této oblasti se věnovat i spolupráci se zahraničními organizacemi.

Druhá část bude věnována právě lidem, kteří potřebují poradit se sociální politikou, jak se dostat ke svým právům a financím. Zjistil jsem, že v současné situaci pozměňovacích předpisů a zákonů, se v nich obyčejný člověk nevyzná. Zjistil jsem, že i na úřadech s tím občas mají problém, aby vyhověli všem předpisům, které jim ještě zjednodušují i jejich vnitřní předpisy.

Třetí část chceme maličko odlehčit a vyplnit nějakými vtipnými hláškami, vtipy a třeba postřehy z kulturních akcí. Pro tuto práci chceme přizvat i Vás, a poprosit Vás o zajímavé články, nebo i někoho, kdo je schopen namalovat vtipy.

V poslední části se chceme zabývat recenzemi a popisy zdravotních pomůcek, lázeňských zařízení, včetně indikací, které se tam léčí. Budeme se snažit Vám poradit na co si dávat pozor při koupi pomůcek, nebo třeba i vozidel a vozítek pro postižené. Ještě zde se občas objeví příspěvky z nadací, které se věnují práci pro nemocné, postižené a sociálně slabé.

Samozřejmě se nevyhneme i reklamním bannerům a inzerátům, protože, jak jsem již psal, jsme jen parta lidiček, kteří do toho dávají svůj čas a peníze, aby se k Vám dostaly články v co nejlepší kvalitě a pravdivě. A k tomu potřebujeme pár korun na pohonné hmoty, uhrazení internetu a telefonních poplatků. Proto se nyní omlouváme, že se v novinách objeví inzeráty, které Vás budou možná maličko rušit, ale slibujeme, že ji bude minimální množství.

Těšíme se na Vaší spolupráci a hlavně doufáme ve Váš zájem.

(jr)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*