Představení budoucnosti aneb rekapitulujeme a vykročíme pravou!

ilustrační foto

Blíží se konec roku, proto jsme se rozhodli, že uděláme malou rekapitulaci. V minulosti jsme se snažili na našich fb stránkách pomáhat jednotlivými radami, někdy se vyjádřit k Vašim potížím a ukázat, jakou cestou se dá jít, aby se dostavil alespoň částečný úspěch. V našem státu  je trochu problém, že každý zákon, každá vyhláška se dá vyložit mnoha způsoby. Každý posudkový lékař hodnotí pacienta jinak, což nám vadí, ale ale nelze s tím moc dělat. Hlavně v případě, že LPK posuzuje jen podle toho, co má napsáno na papíře. Dokonce i šetření pracovníků ÚP je jen kus papíru, kde k němu LPK snad ani nepřihlíží. Dříve se pacient zval ke komisi, kde jej posudkový lékař viděl a mohl rozhodnout podle aktuální situace.

Rady, které  někomu se hodily, svědčilo o tom i množství vztyčených palců pod jednotlivými komentáři. Proto jsme se rozhodli, že v září letošního roku vydáme první články v našich Sociálních novinách. Přes počáteční potíže se  to podařilo, ne sice k 3.9.2016, ale asi o pět dní později. Od té doby se snažíme každý měsíc přispět alespoň 4 články, které by se vám mohly hodit.

Tím jsme shrnuli letošní rok. Od příštího roku chceme hned od začátku působit jako zapsaný spolek. Tím nám bude umožněno rozšířit naší práci o další aktivní činnosti, kdy chceme začít pořádat, až to počasí umožní, seznamovací, společenské a aktivní pobyty pro zdravotně postižené. Samozřejmě vše s podporou pečovatelů a pomocníků, dle potřeb jednotlivých osob. Zajištěny budou podle druhu  postižení chaty a chalupy s bezbariérovým přístupem. Bohužel těchto míst v republice moc není, ale budeme se snažit jich najít co nejvíce a dávat vám  seznamy s recenzemi na naše stránky.

V neposlední řadě navazujeme spolupráci s několika umělci, kteří pro nás zajistí akce na podporu právě těchto pobytů, aby byly co nejpřístupnější i po finanční stránce. Potřebujeme  vydělat peníze pro jednotlivce. K tomu bude založen transparentní účet, kde nás budete moci sledovat, jak s financemi nakládáme a za co se vydávají. Budou se pořádat dobročinné koncerty, akce sportovní a aukce nebo bazary s účastí umělců a známých sportovců.

Do budoucna vám dáme vědět, o jakou činnost se ještě naše práce rozroste. Právě další pracovní možnosti vyžadují rozšíření našeho týmu

Těšíme se váš zájem a doufáme, že naše práce pomůže nejednomu z vás. Potěší nás, kdyby se k nám dostaly podněty, jestli jsme pomohli, nebo co můžeme vylepšit v případě nespokojenosti.

(jr, jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*