Ministerstvo práce ukončilo smlouvu s Oksystémem. Výplata dávek ale není ohrožená

Spolupráci mezi poskytovatelem služeb takzvaného Jednotného informačního systému práce a sociálních věcí – „IS SOCIÁLNÍ DÁVKY“ a poskytování souvisejících služeb, kterou uzavřelo Ministerstvo práce a sociálních věcí se společností OKsystem a.s v listopadu loňského roku nebude pokračovat. Ministerstvo vypovědělo smlouvu. Výplata sociálních dávek není ohrožená.

 

V dopise z 2. listopadu 2017 požadovalo MPSV po společnosti v zájmu eliminace vzniku dalších škod a ochrany zájmu na řádném dokončení zakázky – projektu IS DAV poskytnutí přiměřené jistoty, že budou dodržené termíny. V opačném případě se MPSV chystá odstoupit od smlouvy. MPSV aktuálně hradí společnosti OKsystem asi půl miliardy korun ročně. Společnost IS DAV nabízí nižší náklady a po nasazení IS by se úhrada společnosti snížila na méně než 40 mil. korun ročně.

 

Krok se podle ředitele bezpečnosti Jiřího Károly uskutečnil na základě opakovaného jednání, které vedlo k neuspokojivému průběhu zakázky. „Společnost OKsystem nám neposkytla ani v prodlouženém termínu přiměřenou jistotu, že pevné a závazné termíny realizace budou bez dalších obstrukcí dodrženy. Odstoupením od smlouvy chceme minimalizovat možnost vzniku škody, které jsme povinni předcházet,“ uvedl ředitel odboru rozvoje a bezpečnosti Jiří Károly.

 

Od ministerstva byla požadovaná  zárukua, že dodavatel zajistí dodání dílčí etapy řešení ve smluvním termínu. Dodání finálního a otestovaného díla nejpozději ke dni 20. 7. 2018. Mělo přitom být spojené se zahájením poskytování služeb podpory. Vzhledem k tomu, že MPSV záruku nedostalo a komunikace s dodavatelem nadále probíhá se stejnými požadavky. Z toho  je evidentní, že výše uvedený termín dokončení díla není ze strany  společnosti OKsystem reálný.

 

MPSV zároveň předběžně oznámilo  vyhlášení nové veřejné zakázky, kterou vyhlásí v nejbližších dnech.

ZDROJ :MPSV

(je)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*