I ministerstvo mlčelo, paní se nedovolala spravedlnosti

Napsala nám paní, říkejme jí paní Olga ( z důvodů slibu respektujeme její anonymitu),

Podávala žádost o příspěvek na péči na postižené dítě. O příspěvek žádala v 5 letech dítěte, kdy se diagnóza potvrdila, a bylo sděleno, jaký je současný stav dítěte. Dítě je závislé na pomoci druhé osoby, bez které se neobejde ani chvíli. Druhé dítě je postižené Aspergerovým syndromem nízko funkčním s těžkou formou ADHD. Na toto dítě byl žádáný PnP na ÚP Ostrava.

Žádost byla zamítl ÚP i přesto, že byla v rozporu s nálezy klinické psycholožky a dětských psychologů. Na rozhodnutí paní Olga podala námitku s tím, že LPK nerespektuje posudky klinických vyšetření a ošetřujících lékařů. Protože se lidé od dětí s postižením podobného typu  znají,  zjistili, že v jiných krajích se přiznávají dávky ve 3. a 4. stupni. Postižení dle tehdejších tabulek představovalo v % 60-80% funkčnosti organismu.

Po zamítnutí psali i na MPSV, které ve svém vyjádření dalo za pravdu paní Olga., že je v právu, ale zároveň, že nikdo z LPK oficiálně nepochybil.

V další etapě tedy  podali odvolání, později uznané se zněním, že PnP dostane, ale jen první stupeň. Pokusili se podat odvolání do jiného kraje z důvodů podjatosti LPK. Zde najednou výsledek vyzněl ve prospěch dítěte s přiznáním třetího stupně příspěvku.

Rádi bychom znali i vyjádření MPSV, kam se s tímto dopisem obracíme na tiskového mluvčího.

Nebudeme se zde rozšiřovat s potížemi, které paní Olga doma má, bylo by to na deset stránek, ale i diagnózy samy o sobě říkají dost o tom, čeho se posudky týkají.

(jr, jas)

Doplněno dne 27.1.2017 (čekáme 40 dní na odpověď)

Tak MPSV nás moc nepřekvapilo, článek jsme poslali na tiskové středisko. Stejně tak, jako dotyčné osobě se nikdo z nich neozval a nereagoval, i v našem případě dělá tiskový mluvčí mrtvého brouka. Potvrzuje se tak názor lidí, že tyto lidi nikdo nezajímá.

(jr)

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*