Příspěvky našich čtenářů: Jak probíhá advent v domově pro seniory.

Advent v domově pro seniory

Studentky prvních a druhých ročníků oboru Sociální činnost ze střední školy na Přímětické  ve Znojmě navštívily jako dobrovolnice ve středu 5. 12. 2018 domov pro seniory. Rozhodly se pomoci obyvatelům domova zdobit adventní věnce a větvičky a naladit se tak na Vánoce a vánoční pohodu, která se za poslední dobu proměnila spíš na stres a shon, ale o tom by Vánoce být neměly.

Vánoce by měly být o vzájemné pomoci a okamžicích strávených s rodinou. Některé seniory si berou jejich blízcí na vánoční svátky k sobě domů, ale mnozí zůstávají v domově sami. Pracovníci v sociálních službách se jim pak snaží zpříjemnit pobyt různými aktivitami. Do těch se zapojily tentokrát i studentky z Přímky.

Při vyrábění věnců a zdobení větviček poslouchali všichni účastníci vánoční koledy, mnozí se připojili i zpěvem. Bylo milé se dívat, jak si to užívají a baví je to.

„Podle mě je hezké dělat práci, která má nějaký smysl a činí druhé šťastnějšími.  A zároveň to byla menší příprava na praxi, která nás čeká v příštím roce,“ říká studentka prvního ročníku Kristýna Mecová.

„Pomáhat druhým je to, co mě naplňuje,“ doplňuje Kristýnu spolužačka Viktorie Tejralová

ZDROJ: Libor Hamzal, ředitel školy

(jas)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*