Cestovní ruch pro vozíčkáře zaostává

Dobová kapela

Praha-ve dnech 16. – 19. února 2017 proběhl na holešovickém výstavišti veletrh cestovního ruchu
Holiday World. Pořadatel Incheba Expo Praha se letos předvedl v plné kráse. Na výstavní ploše 18800m²se předvedlo 634 vystavovatelů, kteří zastupovali 45 zemí světa. Během výstavních dní prošlo branou více než 34 tisíc návštěvníků.
Po celou dobu trvání byly na pódiích tří sálů doprovodné programy. Pořadatelé veletrh rozdělili do tří dnů. Čtvrtek a pátek proběhly různé semináře pro odbornou a mediální veřejnost. V sobotu a neděli probíhal doprovodný program zaměřený na laickou veřejnost. Největším sobotním tahákem byl polský stánek, který poctila milou společností Ewa Farna.
Už přístup na výstaviště příjemně potěšil, u pokladem minimální fronta na vstupenky, u toho hra indiánů u prodejního stánku. Čekání ve frontě si mohl člověk zpříjemnit prohlídkou zájezdových autobusů, nebo autobusů určených už ke kempování.
Ihned po vstupu do veletržní haly na návštěvníka dýchla krásná atmosféra cestování. Příjemnou atmosféru pomáhaly navodit starodávné oděvy na některých stáncích a spousta maskotů po celé výstavní ploše.

jihočeské tanečnice
jihočeské tanečnice

Ale naším hlavním cílem bylo najít na výstavě stánky, které by se věnovaly postiženým lidem. V této oblasti sice ještě stále cestovní trh zaostává. Sice třeba asociace kempů tvrdí, že jejich vyhledávač najde kemp, který ubytuje vozíčkáře. Po průzkumu Sociálních novin však ani jedno z nalezených zařízení neodpovídá požadavkům vhodným pro ubytování vozíčkáře.
Překvapila nás ale nabídka jedné skupiny nadšenců, kteří se snaží právě na vozíčky myslet. Jmenují se Labská stezka. Na svých trasách se snaží vybudovat všude bezbariérový přístup, takže můžete skoro celou stezku absolvovat na vozíčku. Dokonce mají zařízený ATC Buňkov jako ubytování pomáhající postiženým. Pokud máte zájem, koukněte se na jejich stránky zde : www.labskastezka.cz

logo_LS
Výstava zaujala a doufám, že si Incheba Expo Praha udrží svoji úroveň i do dalších let. A vás naláká k návštěvě a třeba přivede k nápadu, kde si naplánujete dovolenou.

(jr, jas, red, foto kr )

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*